Strona główna » Rynek » HAYS Poland publikuje raporty…

Data dodania: 15-06-2008, ostatnia modifykacja: 8 lat, 1 miesiąc, 3 tygodni, 5 dni, 2 godzin, 38 minut temu

Oceń to:

Ocena użytkowników:

brak ocen

HAYS Poland publikuje raporty płacowe 2008

Firma HAYS Poland, będąca liderem w zakresie rekrutacji specjalistycznej, opracowała i opublikowała na swojej stronie internetowej raporty płacowe dla różnych branż i stanowisk rynku pracy. Materiał przedstawiający poziom wynagrodzeń na terenie Polski został przygotowany na podstawie prowadzonych przez firmę projektów rekrutacyjnych.

Zestawienia opracowane przez ekspertów HAYS Poland na podstawie danych zebranych w okresie od września 2007 do maja 2008 roku, zawierają informacje o wynagrodzeniach na ponad 120 stanowiskach specjalistów i kadry zadządzającej. Raporty bazują na kwotach oferowanych pracownikom nowozatrudnianym i podzielone są według sześciu najważniejszych sektorów gospodarki:

  • księgowości, finansów i prawa,
  • budownictwa i nieruchomości,
  • sprzedaży, marketingu i logistyki,
  • IT i telekomunikacji,
  • produkcji,
  • farmacji.

W stosunku do kwot zeszłorocznych, daje się zauważyć wzrost średniego wynagrodzenia o ok. 10 –30% w zależności od regionu i branży. Regionem, w którym nadal pracownikom płaci się najlepiej pozostaje województwo mazowieckie. Najwyższy poziom przeciętnej płacy można uzyskać w branżach: farmaceutycznej, finansowej i bankowej oraz w budownictwie. Pracodawcy coraz częściej kuszą też kandydatów dodatkowym elementem płacowym, jakim są bonusy pieniężne wypłacane średnio raz do roku, lub dodatkowymi świadczeniami pozapłacowymi.

W przypadku poszczególnych sektorów obserwowane są nastepujące tendencje:

Wszystkie raporty płacowe są dostępne nieodpłatnie na stronie www.hays.pl w sekcji „Przegląd płac”.

Raporty płacowe w podziale na sektory (kliknij w wybrany link):

HAYS Poland Sp. z o.o. jest firmą doradztwa personalnego, należącą do międzynarodowej, notowanej na giełdzie w Londynie, grupy HAYS plc i największej na świecie firmy zajmującej się rekrutacją specjalistyczną. Grupa posiada ponad 350 biur w 25 krajach na całym świecie, w których łącznie pracuje ponad 5 tysięcy specjalistów. Jest liderem w Europie Środkowej i Wschodniej, Azji, Ameryce Południowej, Australii, Nowej Zelandii, Chinach, Japonii, Hong Kongu i Kanadzie.
Polski oddział firmy istnieje od 2002 r. i systematycznie powiększa swój udział w rynku. W Polsce biura HAYS zlokalizowane są w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Trójmieście. HAYS oferuje usługi w zakresie rekrutacji specjalistycznej oraz doradztwa personalnego.
Cechą, która wyróżnia HAYS spośród konkurentów, jest unikalny system rekrutacji wysokiej klasy specjalistów w oparciu o podział na sześć dywizji: Accountancy & Finance, Construction & Property, Information Technology, Sales & Marketing, Pharma & Healthcare oraz Manufacturing. System ten daje gwarancję selekcji pracowników najwyższej klasy. Umożliwia też najefektywniejsze dopasowanie potrzeb kandydatów do wymagań pracodawców.

Share/Save/Bookmark

Zarejestruj się

Nowości z forum
dbase error